Říčanští skauti staví novou klubovnu!

for English please navigate to this page

Skautské středisko Lípa Říčany je se svými 324 aktivními členy největším skautským střediskem ve Středočeském kraji a 15. největším v celém Česku! Členská základna navíc strmě roste - například počet členů ve věku od 6 do 15 let se za posledních deset let více než ztrojnásobil!

v roce 6-15 let celkem
2008 60 129
2014 123 201
2020 212 340

Na druhou stranu naše skautská klubovna u Marvánku je již od roku 1968, kdy jsme ji vlastními silami postavili, stále stejná. Stísněné prostory stávající klubovny již neustojí současný rekordní zájem o skauting, což nás nutí některé zájemce dokonce odmítat!

Stará skautská klubovna v Říčanech

Proto chceme postavit novou skautskou klubovnu v Řícanech!

Vizualizace nové skautské klubovny v Říčanech

Nová klubovna by problém nedostatečné kapacity vyřešila. Dětem nabídne příjemné a bezpečné místo pro smysluplné trávení volného času s vrstevníky.

• Novou klubovnu budou moci jako zázemí pro aktivní pobyt dětí v přírodě v dopoledních hodinách využívat i další dětské výchovné a vzdělávací organizace či školy.
  • K venkovnímu vybavení bude patřit i tzv. cyklo point, který bude k dispozici všem projíždějícím cyklistům.
  • Oproti současné klubovně bude ta nová disponovat i malou kuchyňkou a WC s tekoucí vodou.
Vizualizace nové skautské klubovny v Říčanech

Kde už jsme?

Stavíme ♥ již od března 2020! A počítáme s dokončením stavby v roce 2021!

Od září 2019 jsme na projekt získali či předjednali již přes 6 300 000 Kč, což nám umožnilo projekt v pohodě začít realizovat. Mnohokrát děkujeme všem sponzorům a brigádníkům! Naše veřejná sbírka je nejúspěšnější svého druhu v celém Česku a práce desítek dobrovolníků na brigádách v řádech stovek hodin srazila cenu stavby řádově o stovky tisíc korun!

Od dokončení celé stavby nás ale stále dělí další 1 100 000 korun!

Fotografie rozestavěné klubovny ze dne 3.9.2020
Fotografie rozestavěné klubovny ze dne 24.10.2020

Pomůžete nám?

Na stavbě a jejím financování se významnou měrou podílí členové střediska. To ale samozřejmě nestačí. Potřebujeme finanční či materiální podporu vás - rodičů, bývalých členů, příznivců skautingu.
Bez vaší podpory se projekt neobejde!

Potřebných 7 400 000 Kč chceme získat primárně z těchto zdrojů:

Jisté 2 000 000 Kč dotace Město Říčany
1 600 000 Kč veřejná sbírka
1 430 000 Kč vlastní zdroje
300 000 Kč firmy, slevy na materiálech a službách od našich členů a podporovatelů
300 000 Kč dotace Středočeský kraj 2020
200 000 Kč fond nemovitostí ústředí Junáka
20 000 Kč sbírková akce - Koloběh
Možné 300 000 Kč dotace Středočeský kraj 2021
225 000 Kč pojďme ještě vybrat!
75 000 Kč skautská nadace Jaroslava Foglara (viz info o Darujme.cz)
50 000 Kč grant Veolia, Čepro
Chybí 900 000 Kč nadace
firmy, slevy na materiálech a službách od našich členů a podporovatelů
půjčka

tento projekt je realizován s finančním přispěním města Říčany

tento projekt je realizován s finančním přispěním Středočeského kraje

Pomozte nám také!

1. Finančním darem

Pozor, vybíráme nyní na Darujme.cz, kde díky podpoře Skautské nadace Jaroslava Foglara za každou darovanou korunu od vás dostaneme dalších 50 haléřů!

• Prosíme, pomozte nám vybrat 150 000 Kč, abychom získali dalších 75 000 Kč od nadace!
  • Jedná se o ohlášenou veřejnou sbírku
  • Vaše dary jsou daňově odečitatelné položky - pokud máte zájem o vystavení potvrzení o daru, vyplňte prosím tento formulář a my vám jej brzy pošleme!
  • V případě problémů nás neváhejte kontaktovat

2. Službou či materiálem se slevou či zdarma

Stavba a vybavení klubovny si žádá celou řadu specializovaných služeb, výrobků, produktů a materiálů.

Pokud nějaké takové nabízíte nebo vlastníte a jste ochotni je nabídnout za výhodných podmínek, ozvěte se nám prosím!

3. Zapojte se osobně

Přiložte osobně ruku do díla a staňte se součástí tohoto historického projektu! Můžete pomoci např. účastí na brigádách, na podpůrných akcích, administrativně či fundraisingem!

Pokud máte zájem, vyplňte prosím formulář zájemce o zapojení do projektu a my se vám ozveme!

4. Dojednejte možného sponzora

Děláte ve velké firmě, která na podobné aktivity (spolu)přispívá? Máte kamarády či příbuzné, kteří mohou pomoci jednou z výše jmenovaných forem?

Zkuste se jich zeptat! A nebo nám dejte kontakt, a my je rádi oslovíme s vámi! ;-)

Projektový tým

• Tomáš Rajtora - zástupce vedoucího střediska, autor návrhu, koordinátor
  • Kryštof Horn - právní oblast