O nás

Skautské středisko Lípa Říčany je pobočkou největší české skautské organizace Junák – svaz skautů a skautek ČR (dále jen Junák) v Říčanech a jejich okolí, kde přerušovaně působí již od roku 1926.

Naším posláním je podporovat rozvoj osobnosti mladých lidí, jejich duchovních, mravních, intelektuálních, sociálních a tělesných schopností v souladu s principy a metodami stanovenými zakladateli světového a českého skautingu. Více o skautingu se můžete dočíst na oficiálních stránkách Junáka.

V současnosti naše středisko sestává z osmi oddílů a čítá přes 300 členů, což nás řadí k největším obdobným organizacím v regionu a k největším skautským střediskům v celém Česku. Pro naše skauty a skautky pořádáme pravidelné schůzky, výlety, výpravy a tábory. Kromě toho jsme ale známi i jako pořadatelé akcí otevřených veřejnosti, jako jsou dětské dny, charitativní akce nebo plesy.

Středisko má v Říčanech, poblíž rybníku Marvánek, vlastní srub, kde probíhají především pravidelné schůzky našich oddílů. Přesnou adresu a vyznačení na mapě najdete v našich kontaktech.

 úterý 20. srpna 2013 15:51:18      admin