Skautská klubovna v Říčanech vyhořela!

Ve středu 2.9.2020 kolem 21 hod vyhořel náš skautský domov, postavený před 50 lety tehdejší generací říčanských skautů.

Stalo se tak pouhé dva dny před prvními schůzkami světlušek a skautek, kterými měla být po půlroční nedobrovolné pauze naše činnost obnovena. Požár vznikl na vnější straně klubovny, poté se rozšířil do vnitřních prostor a následně pod celou střechu. Ještě večer po uhašení požáru bylo zahájeno vyšetřování hasičským záchranným sborem a policií, které dále probíhá. Klubovna byla pojištěna a škoda je již nahlášená.

Nová klubovna, kterou jsme díky pomoci našich podporovatelů začali stavět na jaře, je naštěstí nepoškozena. Dokončena však bude až za rok.

Za každou, zejména rychlou, pomoc budeme ale velmi vděční. S pomocí Skautské nadace Jaroslava Foglara jsme založili sbírku, na kterou můžete přispět a v této složité situaci nám pomoci. Více o možnosti podpory naleznete na: www.skautricany.jdem.cz

Zásah hasičů na hořící skautské klubovně v Říčanech
Skautská klubovna v Říčanech po požáru
Skautská klubovna v Říčanech po požáru
Skautská klubovna v Říčanech po požáru
Skautská klubovna v Říčanech v popelu. Skauting žije dál!

Téma: Oznámení