Výprava světlušek do Teplic

Na začátku dubna jsme se Světluškami sbalily krosny a vydaly se na jarní výpravu do Teplic. Počasí nám přálo a dopolední výšlap na hrad Doubravka nám rychle utekl. Ze shora byl krásný výhled na celé město a Krušné hory. Potom jsme se vydaly dál do pohádkového lesa. Holkám se moc líbily dřevěné sochy kocoura Mikeše, draka a Baby Jagy.

Odpoledne nás čekala ještě procházka do centra města a zámeckých zahrad, kde byla mini zoo s makaky včetně jednoho mláďátka. Na závěr výletu jsme otestovaly, jak teplé jsou místní termální prameny.

Večer v rámci hry musely světlušky pomoci mravenečkům posbírat cukr a nenechat se přitom chytit babičkou a dědečkem, kteří jim jinak nutili svoji hnusnou kaši. Po hotdogu k večeři a zpívání byl už čas jít spát a ráno rychle zase sbalit a hurá domů.

Autor: Zuzana Gašparínová - Vosa

Téma: Zprávy z akcí