Úspěch skautek na celostátním kole SZ

V pátek se většina naší družinky, Dream Team, vzbudila okolo 6. hodiny ráno. Místo normálního dne ve škole nás čekala cesta na celostátní kolo Svojsíkova závodu. Celý závod měl téma Hra o trůny. Naše družinka zastupovala rod Lannisterů. A již předem jsme si musely vyrobit prapor a vymyslet divadlo a snídani pro krále spolu s další družinkou co postoupila ze Středočeského kraje.

Celý závod začal v Humpolci, kde jsme se zaregistrovaly a v 15:00 bylo slavnostní zahájení, kde byly představeny všechny družinky a rody které zastupovaly. Jako první nás čekal modul závod. To znamenalo, že jsme šly z Humpolce do Lipnice nad Sázavou a po cestě plnily na stanovištích nejrůznější úkoly. Například zdravověda, příroda, zručnost, ekologie, práce se slovníkem a GPS, výroba plakátů a plavba na pramici… Během cesty jsme se ve vyznačeném území museli utábořit, uvařit si z přidělených surovin jídlo a postavit si stany. Modul závod skončil v sobotu mezi 2. a 4. hodinou odpoledne. A potom co jsme došly do cíle, jsme dostaly oběd a čekala nás další část závodu: modul brány. To bylo 16 stanovišť rozmístěných na hradě v Lipnici a v jeho okolí. Na každé z těchto stanovišť šel vždy jeden člen družinky a plnil připravený úkol. Například logika, šifry, počítače, fyzická zdatnost, elektromotor, doprava, odhad, oheň, historie, atd. Také byl čas na předvedení našeho divadla. Když oboje skončilo, byl čas na večeři a pak jsme si přenesly věci do hradu, kde jsme přespávaly. V neděli ráno jsme vstaly už v 6 ráno, abychom stihly připravit na snídani jídlo, které reprezentuje náš kraj. Každý dostal 3 žetony, za které jsme mohly nakupovat jídlo od ostatních. Mezitím nás obcházela porota, od které jsme mohly dostat body v podobě zlaťáků. Nyní byl čas na hru-obrana hradu před bílými chodci. Když hra skončila body už byly spočítané a začalo se vyhlašovat. My jsme skončily na šestém místě.

Po společné fotce už byl čas k odchodu a my byly dovezeny na nádraží. Nastoupily jsme do vlaku a rozjely se domů.

Barbora Hálová - 2. oddíl skautek

Téma: Zprávy z akcí