Úspěch skautek v celostátním kole SZ

Ve dnech 25. – 28. 9. 2015 jsme se my, skautky z družiny Rafaťáci ve složení Barča Černá, Bety Černá, Bohďa Vařeková, Růža Nováková a Kája Černá vydaly na očekávanou akci našeho skautského roku – Celostátní kolo Svojsíkova závodu v Příboru – nejvýznamnější akci pro skauty a skautky, která se koná jednou za dva roky. Po vítězství v okresním i krajském kole na nás teď čekalo dalších 13 nejlepších družin z celé České republiky.

Po příjezdu na nás dýchla přátelská atmosféra, která nás provázela po celou dobu závodu. V sobotu pak odstartoval samotný závod, při kterém jsme si ověřily, jestli umíme například správně poskytnout první pomoc nebo jestli zvládáme spolupráci při sbírání provázků na skalní stěně. Během modulu Přežití jsme bohatě využily naše znalosti o stavění nouzových přístřešků a vaření na ohni. I přes mokré dřevo a mírný déšť se nám nakonec povedlo uvařit těstoviny se sýrovou omáčkou a kuřecím masem. V neděli nás pak čekaly už jenom Brány, při kterých jsme každá šla na dvě stanoviště z oborů, ve kterých více či méně vynikáme. Po zbytek dne už nás čekal doprovodný program a čekání na to, jak to všechno dopadlo. To jsme se dozvěděly v pondělí ráno. Naše nervozita stoupala tím víc, čím se vyhlašování blížilo k předním příčkám a nakonec jsme skončily páté. Domů jsme si odvážely spoustu zkušeností a motivaci, abychom za dva roky dopadly ještě o něco lépe.

Za Rafaťáky Růžena Nováková - Pampy

Téma: Zprávy z akcí