Změna názvu střediska od 1.4.2015

V souvislosti s počátkem platnosti Nového občanského zákoníku jsme nuceni upravit svůj název – nově je naše organizace z právního hlediska tzv. "zapsaný spolek" a konkrétně naše středisko pak "pobočný spolek". V souvislosti s touto změnou jsme nuceni přidat koncovku ", z. s." za náš oficiální název.

V Junáku jsme toho využili a rozhodli se pro celkové zjednodušení názvů našich jednotek, které byly neprakticky dlouhé a složité. Název naší mateřské organizace se tak s platností od 1.4.2015 změnil z původního JUNÁK – svaz skautů a skautek ČR na Junák – český skaut, z. s. Název našeho střediska se pak změnil z JUNÁK – svaz skautů a skautek ČR, středisko „LÍPA“ Říčany na Junák – český skaut, středisko Lípa Říčany, z. s.

Více informací najdete v článku na webu skaut.cz.

Pozn.: Nejedná se o aprílový žertík! :-)

Téma: Oznámení