Říčanští skauti staví novou klubovnu!

for English please navigate to this page

Skautské středisko Lípa Říčany je se svými 324 aktivními členy největším skautským střediskem ve Středočeském kraji a 15. největším v celém Česku! Členská základna navíc strmě roste - například počet členů ve věku od 6 do 15 let se za posledních deset let více než ztrojnásobil!

v roce 6-15 let celkem
2008 60 129
2013 100 168
2019 184 324

Na druhou stranu naše skautská klubovna u Marvánku je již od roku 1968, kdy jsme ji vlastními silami postavili, stále stejná. Stísněné prostory stávající klubovny již neustojí současný rekordní zájem o skauting, což nás nutí některé zájemce dokonce odmítat!

Stará skautská klubovna v Říčanech

Proto chceme postavit novou skautskou klubovnu v Řícanech!

Vizualizace nové skautské klubovny v Říčanech

Nová klubovna by problém nedostatečné kapacity vyřešila. Dětem nabídne příjemné a bezpečné místo pro smysluplné trávení volného času s vrstevníky.

• Novou klubovnu budou moci jako zázemí pro aktivní pobyt dětí v přírodě v dopoledních hodinách využívat i další dětské výchovné a vzdělávací organizace či školy.
  • K venkovnímu vybavení bude patřit i tzv. cyklo point, který bude k dispozici všem projíždějícím cyklistům.
  • Oproti současné klubovně bude ta nová disponovat i malou kuchyňkou a WC s tekoucí vodou.
Vizualizace nové skautské klubovny v Říčanech

Kde už jsme?

Pro novou klubovnu se nám již podařilo vyjednat změnu územního plánu, máme připravený projekt pro stavební povolení a sestavili jsme projektový tým, který organizuje a připravuje vše potřebné:

• Tomáš Rajtora - vedoucí střediska, autor návrhu, koordinátor
  • Kryštof Horn - právní oblast
  • Zdeněk Vávra - grafika
  • Markéta Hubínková - doprovodné akce
  • Tereza Selixová - doprovodné akce
  • Vojtěch Vít - propagace na webu

Nyní rozjíždíme kampaň na výběr prostředků - od nové klubovny nás totiž dělí asi 5 000 000 českých korun!

Pomůžete nám?

Na stavbě a jejím financování se budou významnou měrou podílet členové střediska. To ale samozřejmě nestačí. Potřebujeme finanční či materiální podporu vás - rodičů, bývalých členů, příznivců skautingu.
Bez vaší podpory se projekt neobejde!

Potřebných 5 mil. korun chceme získat primárně z těchto zdrojů:

• 1 mil. korun jsme již našetřili
  • žádáme Město Říčany o podporu projektu
  • žádáme ústředí organizace o půjčku
  • slevy na materiálech a službách od našich členů a podporovatelů
  • finanční příspěvky našich členů a podporovatelů

Pomozte nám také!

• Přispějte finančním darem na transparentní účet 2001617132/2010
    • Jedná se o ohlášenou veřejnou sbírku
    • Vaše dary jsou daňově odečitatelné položky - napište prosím Lázovi (viz níže) e-mail pro získání potvrzení pro uplatnění v daňovém přiznání
  • Poskytněte nám službu či materiál zdarma či se slevou
  • Zúčastněte se střediskových brigád (napište nám na e-mail, dáme vědět)