O nás

Skautské středisko Lípa Říčany je říčanskou pobočkou největší české skautské organizace Junák – svaz skautů a skautek ČR (dále jen Junák), kde přerušovaně působí již od roku 1939.

Naším posláním je podporovat rozvoj osobnosti mladých lidí, jejich duchovních, mravních, intelektuálních, sociálních a tělesných schopností v souladu s principy a metodami stanovenými zakladateli světového a českého skautingu. Více o skautingu se můžete dočíst na oficiálních stránkách Junáka.

V současnosti naše středisko sestává ze šesti oddílů a čítá přibližně 160 členů, což nás řadí k největším obdobným organizacím v regionu. Pro naše skauty a skautky pořádáme pravidelné schůzky, výlety, výpravy a tábory. Kromě toho jsme ale známi i jako pořadatelé akcí otevřených veřejnosti, jako jsou dětské dny, charitativní akce nebo plesy.

Středisko má v Říčanech, poblíž rybníku Marvánek, vlastní srub, kde probíhají především pravidelné schůzky našich oddílů. Přesnou adresu a vyznačení na mapě najdete v našich kontaktech.

20. srpna 2013 15:51:18      admin